Landén + Krantz Arkitekter

Landén och Krantz arbetar med arkitektur i alla skalor – från bostäder och kommersiella byggnader till inredning och formgivning. Målsättningen är att skapa hållbara miljöer som skapar värde och konkurrensfördelar för våra kunder.

Vårt mål är att på bästa sätt förstå våra kunders verksamhet, behov och visioner för att sedan genom arkitektur och inredning skapa effektiva funktioner som uttrycker varumärket och identitet på bästa sätt.

Detta gör vi med ett nära samarbete med våra kunder och samarbetspartners. En nära dialog med alla inblandade aktörer är avgörande i projekterings- och byggskedet.

Lena Ekenberg

Arkitekt SAR/MSA
+46 (0) 706 64 02 58
lena@landenkrantz.com

Anja Nustad

Arkitekt SAR/MSA
+46 (0) 768 08 35 96
anja@landenkrantz.com

Fredrik Furrer

Arkitekt
+46 (0) 725 79 34 94
fredrik@landenkrantz.com

Martynas Sinkevicius

Arkitekt
+46 (0) 72 328 28 20
martynas@landenkrantz.com

Joanna Lewis-Jonsson

Arkitekt SAR/MSA
+46 (0)73 982 77 30
joanna@landenkrantz.com

Lotta Landén

arkitekt SAR/MSA
+ 46 (0) 704 41 43 43
lotta@landenkrantz.com

Åsa Krantz

arkitekt SAR/MSA
+ 46 (0) 733 96 96 31
asa@landenkrantz.com

Marie Robertsson

arkitekt SAR/MSA
+46 (0) 708 28 05 10
marie@landenkrantz.com